Komondor

Temperament

 

Neochvějně odvážný při hlídání a obraně svěřených stád a majetku i domova svého pána. Útočí tiše a neohroženě. Vnímá své teritorium jako svůj majetek a netoleruje v něm žádnou jinou živou bytost. Je přirozeně nedůvěřivý. V průběhu dne zachovává pozici vleže, která mu dovoluje kontrolovat své teritorium. V noci je stále v pohybu.

 

 

 

 

 


Země původu: Maďarsko

 

Výška
Psi minimálně 70cm
Feny minimálně 65cm

 

Váha
Psi 50-60kg
Feny 40-50kg

 

Zkratka v ČR: AKE
Délka života: 12 let


Srst

 

Celé tělo je pokryto dlouhou srstí. Srst sestává z hrubší krycí srsti a jemnější podsady. Charakter srsti je určen poměrem krycí srsti a podsady. Základní podmínkou je chundelatá srst mající tendenci k zacuchávání. Objevuje se také stejně hustá, vlnitá, provazcovitá srst. Menší chomáčky srsti jsou méně zacuchané či nezacuchané. Srst je nejdelší na zádi, v oblasti beder a na zadní straně stehen (alespoň 20 - 27 cm). Na hřbetě, po stranách hrudníku a v oblasti ramenních lopatek je srst středně dlouhá (15 - 22 cm), na lících, obočí, temeni hlavy, na uších, na krku a na končetinách je kratší (10 - 18 cm). Na pyscích a na spodní části končetin je nejkratší srst (9 - 11 cm). Žádoucí není ani rozčesaná ani zcela zanedbaná srst.

 

Fotogalerie plemene komondor

 

Komondor Komondor Komondor Komondor

 

Photo credits: Blondpes.cz, Instagram

Chovatelské stanice Komondorů v ČR

 

Chovatelské stanice psů v ČR

 

 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód vnxbrc SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček