Toulaví psi z rumunska zevlekli do ČR vzteklinu

Všechno začalo v Rumunsku, kde tamní vláda nechává hromadně vybíjet toulavé psy, které jistě každý, kdo tudy projížděl nebo pobýval v Rumunsku, potkal. Jsou polodivocí, zvyklí se starat sami o sebe, zanedbaní, častokrát nemocní a bohužel někkteří nakaženi právě vzteklinou. Jsou zde naobtíž a momentálně odsouzeni k smrti.

 

Aktivisté v České republice k problematice nejsou lhostejní, ale bohužel nebyli tolik obezřetní a stalo se, že psi, které přes sociální sítě nabízeli, byli nakaženi. Vzteklina má rychlý nástup, rychlé šíření a vysokou nemocnost.

 

 

 

 


 

 

V současné době hrozí riziko zavlečení vztekliny do Čské republiky. Hlavně ze zemí, kde se vzteklina stále vyskytuje. Jde především o balkánské země, ale například i o Polsko a samozřejmě i o země mimo EU.

 

V ČR se vzteklina nevyskytuje od roku 2002, za zemi prostou této nákazy jsme byli uznáni OIE (Mezinárodním úřadem pro nákazy zvířat) roku 2004. Ozdravení trvalo řadu let a desítky životů psů.

Je velmi nezodpovědné při dovozech psů podstupovat riziko zavlečení vztekliny na naše území. Je třeba důrazně varovat, že ti, kdo dovezou psy neznámého původu v diskutabilním zdravotním stavu, mohou ohrozit sami sebe, i celou svojí rodinu, včetně dětí i zdraví sousedů a zvířat ve svém okolí. Vzteklina je opravdu smrtelné onemocnění, které může vážně ohrozit nejen zdraví, ale i život zvířat a lidí.

 

Kolik stojí vzteklina

 

Očkování vtekliny můžete mít na 1 nebo 3 roky. Cena očkování se v Praze na běžné veterině (nevím, jak v AAvetu) pohybuje do 200,-Kč za rok. 3 letá vzteklina vám ušetří čas a stojí cca 450,-Kč.

Poslední aktualizace ( 24. Dubna. 2014 )
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

cat-logo-krmivo.cz.png

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód vvzkgg SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček