mnozirna-psu

Na Slovensku došlo k obrovskému posunu v boji proti množírnám. Každý, kdo na Slovensku vlastní jednoho nebo více psů určených k rozmnožování či prodeji, bude povinen mít živnostenský list a bude na něho pohlíženo jako na podnikatele. Pro tento zákon proti nekontrolovanému množení psů hlasovalo 68 poslanců ze 131.
Každé štěně narozené v takto regulovaném chovu bude muset mít buď čip anebo tetování. Majitel chovu pak musí každý rok s fenou určenou pro chov absolvovat vyšetření u veterináře, má-li tato fena více vrhů za 1 rok, pak po každém z nich.

 

Zákon začne platit pro všechny chovatele bez výjimek od letošního července.

 

Díky množitelům psů trpí zvířata i v České republice. Místo pelíšku klec plná výkalů, nekontrolované množení i s příbuznými psy, štěňátka jsou odstavována dříve než v 8. týdnu, z čehož následně trpí celý život jak na genetické poruchy, tak na krátký život vůbec. Zakoupením štěňátka z množírny tento způsob chovu nevědomky podporujete.

 

 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód xvcims SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček