I Barack Obama podlehl mýtu o tzv. hypoalergenních psech, když své rodině koupil portugalského vodního psa. Bohužell 100% hypoalergenní pes neexistuje.


Výzkumní pracovníci v Detroitu analyzovali vzorky prachu odebrané ze 173 domácností se psy, aby zjistili hladinu speciálních bílkovin, zdrojů alergií.

 


Do výzkumu se zapojilo 60 plemen, 11 z nich tzv. hypoalergenních. Vědci ale nezjistili žádné významné rozdíly v množství alergenů v domácnostech, kde byl hypoalergenní nebo běžný pes.

"Nenašli jsme žádný vědecký základ pro tvrzení, že hypoalergenní psi produkují méně alergenů," řekla Christine Colea Johnson, předsedkyně odboru Henryho Forda, mj. vedoucí celé studie.

"V přechozí studii jsme došli k závěru, že přítomnost psa v domácnosti s malým dítětem chrání dítě před rozvojem alergie na psa."


V domech, kde měl pes zakázán vstup do dětského pokoje, byla zjištěna vyšší hladina alergenů v domácnosti s hypoalergenním psem než v domácnosti s běžným psem.

  

Do plemen vhodných pro alergiky se běžně řadí následující psi:


Bedlington teriér
Bišonek frisé
Čínský chocholatý pes
Irský vodní španěl
Kerry Blue terirér
Maltezáček
Pudl (všechny typy)
Portugalský vodní pes
Knírač (všechny typy)
Soft Coated Wheaten teriér
Mexický naháč

 

 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód upipsj SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček