Thajský ridgeback patří v ČR k exotickým plemenům

 

 

 

 

Chcete mít doma unikátního psa?

 

 

 

 

 

 

Za neobvyklá plemena psů považujeme ta, která vykazují singularitu. Tj. buď mají nějakou fyzickou zvláštnost nebo typický rys chování neobvyklý u jiných plemen. Existují také plemena se zajímavou a neobvyklou historií. Některá z těchto plemen jsou také vzácná, ale ne všechna. A právě o vzácných plemenech si můžete přečíst v tomto článku. Ve skutečnosti jsou některá z těchto plemen běžná ve své domovině, některá jsou i národním plemenem, na jiných kontinentech jich ale mnoho nenajdete.

 

 

Basenji

Basenji

Basenji byl vyšlechtěn ze psů, kteří přišli ze Zairu v roce 1930. Zvláštností tohoto plemene je specifické jódlování (podobně jako švýcarští alpští jódlei). Stejně jako vlk má basenji cyklus chovu jednou za rok.

 

Kompletní charakteristika plemene Basenji

 

 

 

Čínský chocholatý pes

Čínský chocholatý pes

Naháč se liší  svým typyckým hřebenem na hlavě a chlupama na nohou a ocase, respektive tzv. ponožkama a chocholem.

 

 

 

 

Catahoula - Leopardí pes

Pes s šestým smyslem, často s modrýma očima a zvláštní srstí. Je schopný i vylézt na strom. Jméno tohoto plemene pochází z jeho unikátního leopardího vzoru na těle, která je přítomna témeř ve všech barevných variantách.

Kompletní popis plemene Lousiánský leopardí pes

 

Catalburun

Catalburun

Turecký lovecký pes je zvláštní svým čenichem - plemeno je rozděleno na psy s rozštěpeným nebo dvojitým nosem. Ve své rodné zemi není tato charakteristika považována za genetickou vadu a pravděpobodně byl šlechtěn zámerně pro lepší čich. Jsou rychlí a schopni dobře lovit koroptve v obtížně dostupných oblastech.

 

 

 

Čau čau

Čau čau

Je to jeden z nejvíce neobvyklých plemen psů pro svůj "patchwork" vzhled - hříva lva, modro černý jazyk medvěda a vdovský kožich. Právě kvůli němu byl tento pes šlechtěn pro kožešinu a také pro maso.

 

 

 

 

Brazilská fila

 

Brazilská fila

Jedno z mála plemen, které musí dle svého standrdu projít zkouškou temperamentu a jediné psí plemeno, které bylo po staletí cíleně šlechtěno k hlubokému odporu k cizím lidem. Fily mají velmi typický styl chůze, připomínající chůzi velkých kočkovitých šelem. V kroku je hlava nesena níže než hřbet.

 

 

 

Chinook

Typický špic s temperamentem ovčáka. Americký chovtel Artur Walden křížil eskimácké psy se svatobernardským psem a belgickým ovčákem, aby získal plemeno s obrovskou tažnou silou. Toto plemeno bylo pojmenováno po jeho oblíbeném psovi.

Korejský Jindo

Zvláštností tohoto loveckého špice je, že nepomáhá lovci na lovu, ale loví sám a svou kořist vždy nosí domů. Dalším úžasným rysem tohoto plemene je jeho neuvěřitelná schopnost se vracet domů. Vždy najde cestu zpět i když je to daleko.

Novoguinejský zpívající pes

Stejně jako mnoho primitivních ras psů, odlišuje se tento pes jedinečným zvukem, který vydává. Novoguinejský zpívající pes, jak už název napovídá, dokonce zpívá.

Norský lundehund

Zvláštností tohoto plemene je šest prstů na každé noze, které mů umožňují šplhat na svislých útesech a spoje na krku mu dovolí ohnout hlavu dozadu přes rameno tak, že se až dotýká svých zad. Norský lundehund umí také zavřít své ušní kanálky, což mu slouží jako ochrana proti nečistotám a vlhkosti.

Puli

Puli má charakteristický šňůrový kabát, který trvá roky vypěstovat. Proto jsou tito psi na výstavách nejlepší ve věku, kdy ostatní odcházejí ze soutěží do důchodu.

Shar-pei

Šarpej

Svým modrým jazykem a volnou zvrásněnou kůží se šarpej nepodobá žádnému jinému psovi. Drsná volná kůže je vzpomínkou na doby, kdy byl šarpej bojovým psem.

 

Šarpej byl časopisem Times a jménem Guinessovy knihy jmenován jedním z nejvznáčnějších psů.

 

 

 

 

 

Telomijský pes

Charakteristickým znakem tohoto plemene je použití jeho tlapek pro otevírání dveří, držení hraček a maškrtek podobně jako lidské  dítě. Dalším zvláštním rysem tohoto plemene je jeho modrý jazyk.

Thajský ridgeback

Thajský ridgebackDíky svým kočičím manýrům a netypyckému původu (plemeno vzniklo křížením špiců a primitivních plemen) si thajský ridgeback určitě zaslouží být na tomto seznamu. Tento pes s protirostoucím pruhem chlupů na zádech (tzv. ridge) je ve své rodné zemi používán jako hlídací a lovecký pes. V Thajsku je známý pod názvem Mah Thai.

 

Kompletní popis plemene Thajský ridgeback

Thajský ridgeback

 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód upzriw SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček