Klec pro psa

 

Zvykání štěněte na klec sice není vzrušující část jeho výchovy, ale tato zkušenost se vám bude extrémně hodit. Navíc může urychlit proces učení a zabránit nežádoucímu nebo destruktivnímu chování chování štěněte v době, kdy nejste doma a nemůžete ho kontrolovat. Klec je také bezpečná pro přepravu psa v autě a může sloužit jako domov daleko od domova při cestách na neznámá místa.

 

Navíc většina chovatelů, kteří své psy vystavují, používají tyto výstavní klece přímo na výstavě. Pes zvyklý na klec v klidu leží v kleci, dokud nejde do kruhu. Je v bezpečí, je na to zvyklý a vy se nemusíte bát, že by ho nekdo napadl nebo naopak.

 

Pěkné černé klece za dobrou cenu koupíte např. v tomto obchodě.

 

 

 

 

Jak štěně zvyknout na klec

 

Vyberte drátěnou klec s plastovou odnímatelnou podlahou. Lépe se čistí a poskytuje psovi výhled.

 

Vyberte bednu dle velikosti vašeho psa v dospělosti. Měla by být dost velká na to, aby v ní mohl sedět, stát, natáhnout se a pohodlně si lehnout.

 

 

Umístěte klec do nejklidnější části frekventované místnosti - např. do obýváku. Zvykne si na ruch kolem a zároveň si zvykne na to, že mý být v pohodě i za těchto okolností.


Klec štěněti představujte pomalu. Nejprve ho do nechte dojít do klece pomocí jeho oblíbené hračky, nechte ho si v ní s hračkou pohrát, ať si klec spojí s příjemnou aktivitou a neřeší to. V této fázi ho do klce ještě nezavírejte.

 

V dalšíám kroku začněte štěně krmit v kleci, jakmile si v kleci u misky udělá pohodlí, na chvíli klec zavřete. Postupně v dqlších krocích prodlužujte dobu, po kterou je štěně v kleci zavřené. Zpočátku zustaňte poblíž a pohybujte se ve stejné či vedlejší místnosti.

 

Jakmile pes vydrží v kleci v klidu půl hodiny, zatímco vy jste v jiné místnosti, začněte interval prodlužovat a nechte ho v kleci i v noci. Mějte na paměti, že tento proces bude trvat několik dní nebo týdnů.

 

Udržujte klec zábavným místem a to pomocí hraček, pamlsků, hraním v kleci. Nechte mu v kleci např. hračku naplněnou pamlsky. Tuto odměnu odstraňte po tom, co se ke štěněti vrátíte, aby štěně nabylo dojmu, že je klec výborným místem ke strávení času, zatímco nejste doma vy.

 

 

Co nedělat při učení štěněte na klec

 

Nikdy nenuťte štěně k pobytu v kleci.

 

Nespěchejte na zavedení klece. Zatímco s většinou plemen psů půjde učení na klec výborně, jsou plemena, která za každých okolností nesnáší omezení pohybu.

 

Nenechávejte svého psa v kleci na tak dlouhou dobu, že se do ní bude nucené vyčůrat. Pro mladá štěňata to znamená, že by v kleci neměla být déle než několik hodin v kuse. Dospělý pes může být v kleci delší dobu, ale měl by mít možnost si pravidelně dojít ven na wc.

 

Nevyndávejte štěně z klece ve chvíli, kdy brečí. Naučilo by se pak, že díky kňučení, pláči nebo štěkání se z klece dostane ven. Čekejte, dokud se apoň trochu neuklidní, než ho z klece vyndáte. Zpočátku tyto projevy ignorujte úplně. Jestliže to váš pes jen zkouší, měl by přestat fňukat poměrně brzy. Někdy kňučení může znamenat potřebu čůrat. Počkejte v klidu, než trošku ztichne a pak ho dejte na wc.

 

Nenadávejte mu, když je v kleci, netrestejte ho, když je v kleci. Klec musí být dobré místo pro štěně.

 

Nepoužívejte klec často ve chvíli, kdy pes není unavený.

 

Nedávejte do klece noviny jako podložku. To by pouze podpořilo močení štěněte v kleci a to opravdu nechcete.

 

Pokud se psem cestujete v letadle, nedělejte z toho vědu. Psa po příletu 20 minut v kleci ignorujte. Interakci se psem po tuto dobu udržujte velmi nízkou.

 

Nezneužívejte klec. Je to výborná pomůcka, ale váš pes by v kleci neměl žít.


Mohlo by vás zajímat:

Zabezpečení psa pro cestování v autě.

Poslední aktualizace ( 11. Března. 2015 )
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód wbujyn SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček