nejlepsi-hlidaci-plemena-psu

Co se týká ochrany vašeho domova, můžete si vybrat z více typů plemen psů. Někteří vás jen upozorní štěkáním, dají vědět kdykoli, když se venku děje něco, co se dít nemá nebo když někdo zaklepe na dveře, zazvoní zvonek a podobně. Pak tu máme hlídací psy. Tento typ psů vás nejen upozorní, že se něco děje, ale bude to také řešit. Níže najdete top 10 plemen psů, kteří berou hlídání vážně.

 

#1 Velký knírač

Velký knírač nejenže odradí svou velikostí, ale umí také výhružně štěkat a nelítostně kousnout. Znal jsem majitele těchto psů, kteří si domů nemohli zvát návštěvy, protože jejich psi byli příliš ochranářští a ne tolik socializovaní.

hlidaci-psi-knirac


#2 Akita Inu

Inteligentní a ostré akity umí být velmi loajální svým majitelům a rezervovaní k cizím lidem. S tímto záměrem byli také šlechtěni. Stejně jako většina těchto plemen, je nutné je dobře socializovat, jestliže nechcete mít neovladatelného psa, se kterým můžete na procházku po městě nebo na návštěvu příbuzných zapomenout.

hlidaci-psi-akita

 

#3 Německý ovčák

Často používaní jako služební či strážní psi, němečtí ovčáci byli šlechtěni, aby ohlídali hospodářská zvířata před predátory a objekty před nezvanou návštěvou. Velmi ostrý a věrný pes, který bez váhání napadne toho, kdo ohrožuje váš prostor.

hlidaci-psi-ovcak

 

#4 Čau čau

Čau čauova pochybná pověst pramení z toho, že je to výborný hlídací pes. Dříve byli používání jako hlídací psi ve velkých palácích v Asii, proto jsou temperamentí a velmi ochranářští.

hlidaci-psi-caucau


#5 Kuvas

Protože byli šlechtěni, aby hlídali stáda, dává smysl, že stejně dobře ohlídají i dům. Ochranářský kuvas je přirozeně roztomilý, do chvíle než ho někdo vyprovokuje.

hlidaci-psi-kuvas

 

#6 Šarpej

Zvrásnění šarpejové vypadají roztomile, ale nenechte se zmýlit, jsou výborní hlídači. Zabíjení škodné, hlídání farem, to jsou účely, pro které byli šarpejové šlechtěni. Dnes jsou z nich rodinní psi, kteří mohou být agresivní k cizím lidem, kteří nečekaně přijdou domů.

hlidaci-psi-sarpej

 

#7 Dobrman

Skvělá věc ohledně vlastnění dobrmana je, že pravděpodobně nikdy nikoho nenapadne. Většinu lidí totiž tento aristokrat za plotem odradí.

hlidaci-psi-dobrman

 

#8 Komondor

Známý svými dlouhými loknami a reklamnou na operátora, komondor je další původně pastevecký pes, který byl šlechtěn pro ochranu stád a nucen se rozhodovat sám. Je velmi rezervovaný k cizím lidem a protože se bez problému rozhodne sám, můžete si být jití, že váš dům spolehlivě ohlídá, zatímco budete pryč.

hlidaci-psi-komondor

 

#9 Belgický ovčák malinois

Tento služební pes zabrání komukoli, aby ohrožoval jeho rodinu. Jejich drajf a odhodlanost chránit je učinila velmi populární nejen na poli služebních výcviků.

hlidaci-psi-malinois

 

#10 Rotvajler

Stejně jako dobrman, rotvík s velkou pravděpodobností odradí nežádoucí návštěvníky už svým vzhledem. Rotvajler je sice zastrašující, ale ke své rodině sladký a velmi dobře se s ním dá vyjít.

hlidaci-psi-rotvajler

#credits: Instagram

 

 

 

 


 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód inhpqz SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
Papillon CHS Palava country art
Papillon CHS Papillon Pálava country art

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček