šiba inu

Japonská národní plemena jsou špicové. Ocásky mají často zatočené nahoře, mají hustou srst a špičaté uši. V Japonsku je většina národních plemen pojmenována podle místa, kde tato plemena vznikla. Například plemeno Hokkaido inu je z Hokkaida, Shikoku inu je z Shikoku. Výjimku tvoří Shiba inu, které nevzniklo nikde konkrétně.

 

 

 

 

 

 

Japonská národní plemena psů

 

 

Šiba inu

Šiba inu

 

 

Nejznámější japonské plemeno. Středně velké, s hustou dvojitou srstí, špičatýma ušima a zakrouceným ocasem (však je to špic). Jsou jedním z nejstarších plemen psů, takže se hůře zvládají a nejsou úplně ideální k dětem (navzodry své roztomilosti). Jsou poměrně nezávislé a rády občas majiteli utečou.

 

 

 

 

 

 

Akita inu

Akita inu

 

Je několik různých typů Akit inu, včetně poměrně odlišné americké akity. Je to největší ze špiců. Během druhé světové války téměř vyhynuli, protože je vojáci zabíjeli kvůli jejich hřejivému kožichu. akita se objevila ve filmu Hachiko: Příběh psa, po bohu richarda Gera.

 

 

 

japonska-plemena-psu-kishu-inu


Kishu Inu


Kishu Inu jsou obvykle bílí, mají hustou srst a jsou to psi jednoho pána. Vynikají v lovu, jsou super věrní a dobře socializovaní jedinci se i snesou s ostatními psy. Vhodným majitelem je kdokoli aktivní, potřebují hodně pohybu.

 

 

 


 japonska-plemena-psu-shikoku-inu


Shikoku inu


Trochu větší než šiba a s vlčím vzhledem. Jsou velmi pozorní a mají zájem o okolí. Jsou věrní, stateční a rádi honí divokou zvěř jen pro legraci. Jsou vhodní k aktivním lidem, protože potřebují hodně pohybu.


 

Kai ken

 

Kai ken je zajímavé plemeno. Je středně velké a má drsnou srst. Je známý svou tygrovanou srstí. Rozhodně vypadá velmi divoce. Je inteligentní, schopný, pozorný a statečný. Vyniká v lovu a hlídání. K majiteli je oddaný, k cizím lidem rezervovaný.

 

 

japonska-plemena-psu-hokkaido

 

Hokkaido ken

 

Středně velký, podobný šibě. Je známý láaskou ke svému majiteli, statečností a silnou srstí (ostatně je z Hokkaida). Je schopný zezadu napadnout medvěda, skočí mu na krk a drží ho v tlamě, dokud mědvěd nepadne k zemi. Je dobrým lovcem. Není to tedy ideální zvíře na farmu.

 

 

 

 

 

Japonská plemena psů - importovaná

 

japonska-plemena-psu-japonsky-chin

Japonský chin

 

Malé plemeno s dlouhou srstí. Původně přivezeno z Číny. Je dobrým společníkem a domácím mazlíčkem.

 

 

 

Japonský špic


Japonský špic je středně malé plemenpo, které bylo vyšlechtěno okolo roku 1920 křížením několika špicovitých plemen psů. Jsou aktivní, věrní a chytří. Jsou vhodní k dětem. Toto plemeno žije velmi dlouho - 10-16 let, jedná se o jedno z nejdéle žijících plemen vůbec.


 

 

Japonský teriér


Japonský teriér je malé živé a veselé plemeno. Občas může být veselý až moc. Byli přivezeni z Holandska. Stali se velmi populárními psíky do klína a patří k vzácnějším plemenům.


 

Tosa inuTosa inu

 

Mnoho lidí nazývá toto plemeno japonským, ikdyž do Japonska patří jen na půl. Je to kříženec Shikoku inu a evropských psů (staroanglický buldok, bernardýn, německý pointr, německá doga a bulteriér). Tosy jsou občas spojovány s nebezpečnými psy, ale stačí dobrá výchova a není se čeho bát. Byl šlechtěn pro psí zápasy.

 

 

 

 

 

photo: blondpes.cz, facebook

 

Poslední aktualizace ( 25. Února. 2014 )
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód snirue SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček