DSC_0413

Když se mi letos v létě zhroutila fenka, netušila jsem, že budu muset navštívit 3 veteriny, než někdo začne efektivně její problém řešit a pomůže jí... A už vůbec mě nenapadlo, že ve vyhlášené pražské veterině fence nepomůžou a jejich cena za stejné vyšetření bude 3x vyšší než jinde v Praze.

 

 

 

 

Letos v létě při velkých teplotách se naše 9 letá dobrmanka začala z ničeho nic motat, skácela se k zemi, měla křeče a kopala zadníma nohama, okamžitě jsem jela na veterinu do Brodu, zde nás ale odkázali raději do pražské Jaggy s podezřením na vážné neurologické problémy. Už dříve jsem znala brněnskou Jaggy z doslechu a TV a reference na ni byly velmi dobré, tak jsem měla příjemný pocit, že jedeme někam, kde je plno specialistů a kde bude mít fenka nejlepší péči. Za necelou hodinku jsem byli tam, fenka stále nemohla chodit na zadní a viditelně jí nebylo dobře. Bylo po páté hodině, na veterinu jsme se museli dobývat přes zamčenou recepci, po klasickém sběru dat o majiteli a psovi jsme se konečně dostali k paní doktorce. Neurologické vyšetření, kvůli kterému jsme jeli do Prahy, probíhalo formou poklepání, poslechu a prohlídky, dále doporučení zanechání fenky do rána na klinice, informace o tom, že zítra někdy během dne by provedli rezonanci a že cena bude 19 000,-Kč. Protože jsem očekávala alespoň "blbé" odebrání krve nebo nějakou rychlou pomoc, aby se jí ulevilo, k čemuž nedošlo, nechtěla jsem tam fenku nechávat. P. doktorka nás objednala na druhý den na 9. s tím, že ji pak před narkózou vyšetřej, odeberou krev a až budou mít volno, dostane narkózu a fenku vyšetří na MRI. Na recepci jsem počkala na fakturu z Jaggy, která zněla:

Neurologické vyšetření 1800,-Kč!

Pohotovostní příplatek (17-20) 480,-Kč

 

Nevěřila jsem vlasntím očím! Fenka nedostala ani Bčko a mě to stálo 2280,-Kč. Na recepci jen pokrčily rameny a rozloučily jsme se.

 

Protože pohled na fenku byl žalostný a mně se nechtělo věřit, že toto je standardní postup a že dokud jí neuspěj, což je v jejím věku dost rizikové, tak jí nikdo nepomůže, rozhodla jsem se zajet ještě druhou veterinu, kde nás kdysi operovali - Vet Centrum Stodůlky.

 

Pacientů bylo hodně, ale když jsme se dostali na řadu, po absolvování velmi podobného neurologického vyšetření dostala fenka kanylu s infuzí, výživu, hned šla na RTG pro vyloučení problému na obratlích a druhý den jsme měli opět přijet na kontrolu. Fence se konečně ulevilo a pro porovnání uvádím cenu z faktury z VetCentra Stodůlky za stejné neurologické vyšetření zde:

Neurologické vyšetření 508,-Kč

 

Vyfakturován byl samozřejmě i materiál na infuzi, RTG a ještě Idexxy.

 

Jaggy v Praze pro mě bylo velkým zklamáním a s žádným zvířátkem bych tam už nikdy nejela. Ve Stodůlkách jsme během dalších infuzí a později i léků na prokrvení daly fenku opět do pořádku, potvrdila se mrtvička, s ohledem na její věk se lékaři snažili na příčinu příjít dříve než by musela do narkózy, ze které by se už nemusela probudit.

 

Poslední aktualizace ( 28. Srpna. 2016 )
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

2345advert

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód uclkzz SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček