Plemena psů vhodná pro začátečníky

 

 

plemena-psu-pro-zacatecniky

 

Nejlepším způsobem, jak zjistit, jestli je pes vhodný pro začátečníka či nikoli, je podívat se hlouběji do jeho historie. Například mops - pes, který byl stovky let šlechtěn jako společník, bude výbornou volbou pro nezkušeného chovatele.

 

Na druhou stranu border kólie - byla sice šlechtěna pro spolupráci s člověkem, je inteligentní, krásná, rychle se učí, ale je to pastevecký pes, připravený denně 5 až 10 hodin nahánět ovce. Mnoho začátečníků, kteří si vyberou podobné plemeno, mu později není schopno dopřát fyzickou ani mentální aktivitu v rozsahu, v jakém to pes potřebuje. A znuděná border kólie se doma stane noční můrou.

 

Psi vhodní pro začátečníky:

 

nejchytrejsi-psi7 nejchytrejsi-psi4 clumber-spaniel1 nova-scottia-tolling-retrivr mopsik nejchytrejsi-psi2 tibetsky-spanel


Labrador (když si zrovna nevyberete pracovní linii)
Zlatý retrívr (platí stejné, co je výše)
Clumber španěl
Nova Scottia Duck Tolling Retriever (nádherný rodinný pes)
Mops
Pudl
Tibetský španěl
Jakákoli malá plemena (kvůli velikosti je snadno zvládnete i v problémové situaci)

 

 

 

 

 

 

 

Psi nevhodní pro začátečníky:


Rotvajler
Belgičtí ovčáci
Border kólie
Akita
Anatolský pastevecký pes
Mastifové
Pitbulteriér
Čau čau
Dobrman
Plemena typu Bull

 

Obecně platí, že sportovní, nesportovní a společenští psi jsou pro začátečníka vhodní. Avšak při výběru parťáka na dalších 10 let je dobré si zjistit aspoň něco z jeho historie. Například výmarský ohař není vždy dobrou volbou pro začátečníka.

 

Buďte opatrní s pasteveckými psy, pracovními psy i teriéry. V těchto skupinách existují výjimky, ale většina představitelů  plemen vyžaduje jisté zkušenosti. Mnoho lidí se do pasteveckých psů zamiluje na první pohled, a to kvůli jejich talentu, poslušnosti, předvedení v agility, ale většinou nejsou vhodní pro začátečníky. Teriéři jsou roztomilí psi, ale mají tendenci být tvrdohlaví. Někteří si sice na ostatní zvířata zvyknou, mnoho ostatních ale bude taková zvířata prohánět a budou mít nepřátelské sklony ke psům stejnému pohlaví. Většina pracovních psů zase vyžaduje majitele, kteří vědí, jak s nimi zacházet.

 

Seznam psů vhodných a nevhodných pro začínající chovatele bude vždy velmi obecný a co jednomu chovateli nevadí, bude vadit druhému, takže při výběru doporučujeme všem nejprve prozkoumat každé plemeno, které se Vám líbí - od historie, temperamentu, po výchovu atd.

 


 

 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód pdqzql SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
Papillon CHS Palava country art
Papillon CHS Papillon Pálava country art

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček