Americký Pit Bull Teriér - Pitbull

Temperament

Americký pitbulteriér není uznaným plemenem FCI ani AKC. Přesto je však možné získat psa s PP in v České republice, a to díky americké asociaci ADBA (American Dog Breeders Association), u které je možné CHS registrovat. APBT je přesvědčený, odvážný, dychtivý pes milující zábavu a svou rodinu. Dožaduje se lidské pozornosti a lásky. Toto plemeno má sklon milovat všechny lidi, zejména děti. Jsou to energičtí psi.

 

 

Historie

Původně byl vyšlechtěn z anglických buldoků a dalších plemen dovezených do Ameriky z Anglie a Irska v roce 1700. V době, kdy byly populární psí zápasy, se ve psech hledala síla, touha po vítězství a neagrese vůči lidem. Každý pes, který se projevil agresivně vůči člověku, byl ze zápasů vyloučen. Tímto byl vytvořen pes velmi silný, agresivní vůči ostatním psům, ale ke svým majitelům milující. Do roku 1900 existovaly dva kluby pro účely registrace APBT: United Kennel Club a American Dog Breeder´s Association. V roce 1936 byl v USA organizací AKC (obdoba evropské FCI) uznán Stafordšírský teriér, později se ke jménu přidalo "americký", aby nedocházelo k záměně s menším bratrancem Staffordšírským bulteriérem. Ne všichni chovatelé APBT ale souhlasili s normou přijatou AKC právě pod plemene americký stafordšírský teriér a dále se věnovalo chovu původního plemene americký pitbul teriér.

 

Po II. světové válce obliba APBT v Americe začala prudce klesat ve prospěch jiných plemen.

 

V Anglii, smlouva "the Dangerous Dogs Acts" z roku 1991 zakazuje prodej či šlechtění psů typu pit bull. V Austrálii a některých státech v USA platí podobné právní předpisy.

 

 

Barva

Srst může být jakékoliv barvy nebo kombinace barev. Měla by být krátká a ježatá. Lesk srsti obvykle odráží zdraví psa ato je pro atletického APBT důležité.

 

Pro pitbuly jsou ideální aktivity jako např.: Wall Climbing anebo Wight pulling - oba linky jsou foto reportáže na blondpes.cz

 

Více o získání registrace v ADBA

 

Kožené obojky pro pitbuly


Kožené obojky pro pitbuly můžete koupit zde


Kožené obojky pro pitbuly - nejvyšší kvalita:

 

  Kožené obojky pro pitbuly Kožené obojky pro pitbuly  

Chovatelské stanice Amerických pitbulteriérů v ČR

 

Chovatelské stanice psů v ČR

 

 

 

 

 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód ttcnzu SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček