Plemena od A

Americká akita

Americká akita

Temperament

Existují dvě plemena Akita inu - původní japonská akita a americká akita. Liší se ve výšce, váze a také černé masce - japonská akita nesmí mít černou masku. Akity jsou oddané, poslušné, inteligentní, odvážné a nebojácné. Potřebují svou smečku a jistého vůdce. Bez něho můžou být tvrdohlavé i agresivní vůči ostatním psům či dalším zvířatům. Výcvik je třeba začít již od štěněcího věku. Důležité je, aby pes věděl, kdo je vůdcem a aby to nebyla samotná akita. V japonsku je výborným hlídačem a japonské matky občas nechávají samotné akity, aby pohlídali jejich dítě.

Celý článek...
 
Americký Bully - American Bully

American Bully - Americký Bully

O plemeni

 

American Bully je pes, který byl vyšlechtěn na konci 20.století. Často je zaměňován s Pitbulteriérem a ačkoli byl vyvinut mj. i z něho, není to pes stejného typu. Jedná se o nové plemeno, jeho chov je zaštíten např.  American Bully Breed Association (ABBA),  American Kennel Clubem (AKC) nebo European Bully Kennel Clubem (EBKC). Americký Bully byl šlechtěn z různých plemen po dobu 20 let. Mezi jeho vlastnosti patří: loajalita a stabilní chování k lidem. Cílem jeho šlechtění bylo odstranění agrese a kořenů bojového psa.

 

Celý článek...
 
Americký pitbulteriér

Americký Pit Bull Teriér - Pitbull

Temperament

Americký pitbulteriér není uznaným plemenem FCI ani AKC. Přesto je však možné získat psa s PP in v České republice, a to díky americké asociaci ADBA (American Dog Breeders Association), u které je možné CHS registrovat. APBT je přesvědčený, odvážný, dychtivý pes milující zábavu a svou rodinu. Dožaduje se lidské pozornosti a lásky. Toto plemeno má sklon milovat všechny lidi, zejména děti. Jsou to energičtí psi.

 

 

Celý článek...
 
Americký staffordšírský teriér

Americký stafordšírský teriér

Temperament

 

Americký staffordšírský teriér je dobře stavěný, svalnatý pes s ochranářskými pudy, který udrží na pozoru nejednoho cizího člověka. K vlastní rodině je oddaný, jemný a milující. Jsou to odvážní a houževnatí psi, které není radno provokovat. Výcvik staforda může být kvůli jejich ostrým loktům a citlivější povaze výzva. Jejich přirozený vztah k lidem je však mírný a plný lásky.

Celý článek...
 
Anatolský pastevecký pes

Anatolský pastevecký pes

 

Temperament

 

Anatolský pastevecký pes je skutečné pracovní plemeno. Šlechtěn tak, aby chránil, bere svou práci velmi vážně. Je to bravurní hlídač s hlubokým a hlučným štěkotem. Ani liška ani zloděj se přes něho nedostane. Jeho povaha je nezávislá a tvrdohlavá, své rodině je oddaný a je to perfektní pes pro farmáře. Není to rodinný ale pracovní pes a potenciální majitel by měl být zkušený, nikoli začínající.

Celý článek...
 
Anglický bulteriér

Anglický bulteriér

Temperament

 

Angličtí bulteriéři jsou přátelští psi, plní zlomyslnosti i šarmu. Mají velkou fyzickou sílu a temperament. Nejsou ideální pro začínající chovatele, protože mohou být tvrdohlaví a destruktivní. Od majitele je potřeba dostatek výcviku, pozitivní přístup k výchově a pochopení původu a potřeb psa. Jsou velmi dobří hlídači a láskou si hrajou s dětmi, nenechávejte je ovšem spolu samotné s dětmi nebo domácími zvířaty.

Celý článek...
 
Anglický kokršpaněl

Anglický kokršpaněl

Temperament

Přirozeně veselý, pro jeho pohyb je typické neustále vrtění ocasem, které získá na intenzitě zejména při práci na stopě zvěře, pohybuje se zcela beze strachu i v hustém houští. Jemný a přítulný pes, avšak plný života a překypující energií.

Celý článek...
 
Argentinská doga

Argentinská doga

Temperament

 

Inteligentní a snadno vycvičitelná argentinská doga je skvělým rodinným mazlíčkem. Argentinské dogy rádi odpočívají na gauči. Baví je výcvik a dobře na něj reagují. Byly šlechtěni jako vynikající lovečtí psi.

 

 

 

 

Celý článek...
 
Australský honácký pes

Australský honácký pes

Temperament

 

Australský honácký pes je vytrvalý, disponuje výbušnou silou a extrémní hbitostí potřebnou pro kontrolu divokého dobytka. Tento chytrý, vytrvalý, nezávislý, tvrdohlavý, houževnatý, energický pes potřebuje být zaměsttaný jakoukoli činností. Denně vyžaduje náročné fyzické i duševní cvičení, aby se z něho stal příkladný parťák do každého dobrodružství.

Celý článek...
 


tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód tjxjag SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček