Anatolský pastevecký pes

 

Temperament

 

Anatolský pastevecký pes je skutečné pracovní plemeno. Šlechtěn tak, aby chránil, bere svou práci velmi vážně. Je to bravurní hlídač s hlubokým a hlučným štěkotem. Ani liška ani zloděj se přes něho nedostane. Jeho povaha je nezávislá a tvrdohlavá, své rodině je oddaný a je to perfektní pes pro farmáře. Není to rodinný ale pracovní pes a potenciální majitel by měl být zkušený, nikoli začínající.

 

Historie

Anatolský pastevecký pes je strážní pes s původem v Turecku. Před více než 6000 lety sloužili první psi k obraně zemědělských zvířat před predátory. Vyvinuti byli tak, aby vydrželi drsné turecké klima a byli schopnými společníky tureckým kočovným pastýřům. Loajalita, nezávislost a odolnost jsou nejvíce oceňovány u všech obdivovatelů tohoto plemene. Poprvé se tito psi dostali do USA v roce 1950.

 

Barva

Povoleny jsou všechny barvy a srst může být krátká i polodlouhá.

 

Chovatelské stanice Anatolských psů v ČR

 

Chovatelské stanice psů v ČR
 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód ldplon SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček