Kolie dlouhosrstá

Temperament

 

 

Jde o psa největší krásy s klidnou důstojností. Přátelsky založená, bez jakékoliv stopy nervozity nebo agresivity. Dokonalý společenský pes, přátelský, veselý a aktivní, s dobrým vztahem k dětem a ostatním psům.

 

 

 

 

 


Země původu: Velká Británie

 

Výška
Psi 56 – 61cm
Feny 51 – 56 cm

 

 

Zkratka v ČR: CD
Délka života: 12 let


Srst

 

Osrstění kopíruje vnější linie těla a je velmi husté. Krycí srst rovná a na dotek hrubá, podsada měkká, hebká a velmi hustá, téměř skrývající kůži, směrem k nasazení ucha srsti přibývá.

 

 

Zbarvení: Sobolí, sobolí a bílé, trikolor a blue-merle.

Sobolí: jakýkoli odstín od světle zlaté až po sytě mahagonovou nebo stínová sobolí. Světle slámové nebo krémové zbarvení je vysoce nežádoucí.

 

Trikolorní: převládá černá se sytými tříslově zbarvenými znaky na končetinách a hlavě. Rezatý nádech krycí srsti je vysoce nežádoucí.

Blue-merle: převažuje jasná stříbřitě modrá, s černým mramorováním (skvrnami). Syté tříslové znaky jsou žádoucí, ale jejich absence nesmí být penalizována. Velké černé skvrny, břidlicové zbarvení nebo rezatý nádech jak na krycí srsti, tak v podsadě, jsou vysoce nežádoucí.  

 

Všechna výše uvedená zbarvení by měla ve větší, či menší míře vykazovat pro kolie typické bílé znaky. Obvyklá je tato bílá kresba: celý nebo částečně bílý límec, bílá náprsenka, končetiny, bílá špička ocasu. Lysina může být na čenichu a/nebo lebce. Celobílá nebo převažující bíla je vysoce nežádoucí

Fotogalerie plemene kolie dlouhosrstá

 

Kolie dlouhosrstá Kolie dlouhosrstá Kolie dlouhosrstá Kolie dlouhosrstá

 

Photo credits: Blondpes.cz, Instagram

Chovatelské stanice Kolií dlouhosrstých v ČR

 

Chovatelské stanice psů v ČR

CHYTRÁ KRÁSKA - http://chytrakraska.mzf.cz/

 

 

 

tvorba-webovych-stranek-pro-chovatelske-stanice

Přidat chovnou stanici

Váš e-mail 
Název CHS 
www 
Plemeno 
Opište tento kód bfyyuz SPAM prevence
    

reklama

tvorba wwwstranek pro chovatele
Moonbarks tvorba www pro chovatele psů
Ragdoll kočka
Ragdoll chovná stanice Chovná stanice koček Ragdoll
bubbledog-tibetska-doga
Tibetská doga Shangri La Bohemia.

 

 

blondpes.cz

První moderní online magazín o psech. Psí novinky z celého světa, právní poradna, fotoreportáže z výstav psů, štěňátka a psi na prodej, prezentace chovatelských stanic, atlas psů.
Informace o nových plemench psů, exotická a málopočetná plemena, žebříček popularity jednotlivých plemen a další exkluzivní informace na jednom místě.

To je portál pro pejskaře blondpes.cz

Tvorba vizitek pro chovatele psů a koček